Bozcaada Yalanları / Bozcaada Ufo ları
İnternet bilgi kaynağı. Her türlü bilgi mevcut nette. Ben sizin adınıza neredeyse tüm Bozcaada sitelerini düzenli aralıklarla dolaşıyorum. Aşağıda küçük bir derleme var. Vallahi ben uydurmadım hiçbirini, hepsinin adresini de veriyorum, isterseniz gidip kendi gözünüzle görün:
YALAN 1-
Gazete okumak istiyorsanız sabah biraz erken kalkmanız gerekiyor. Birkaç gazete sabahın 8'inde geliyor ve bir çırpıda tükeniveriyor.
http://www.hurriyetim.com.tr/agora/01/07/30/
Aşk,Kalp Sıkışması ve Bozcaada /  30 Temmuz 2001
,

Bozcaada, tüm Çanakkale sınırları içinde(belki de Türkiye'de) kişi başına en çok gazete ve dergi satılan ilçe, öyle bir kaç tane gelmiyor yani. Ayrıca sabah 8'de vapur filan olmadığına göre gazeteci Hanıma dünkü gazeteleri kakalamışlar...(Sabah 8'de Ada'da hangi esnafı uyanık olarak yakalamış da gazete almış, o da ayrı bir mevzu)
YALAN 2-
Denize gitmek için arabanız yoksa, sık aralıklarla kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika sürüyor.
http://members.tripod.com/~ilhan2/bozcaada.htm
6km. nasıl olur da 20 dakika sürer bilemiyorum.
YALAN 3- ve hatta 4-
Odunluk'tan Bozcaada'ya geçiş yarım saat alıyor.
Unutmayın eczaneler Pazar günleri kapalı olduğu için gerekebilecek ilaç vs. bulundurmayı...
http://www.er-tur.com/turlar/bozcaada
Bir kere Odunluk'tan vapur kalkmayalı 10 yıl filan oluyor, kalksaydı da yarım saat "almayacaktı" Bozcaada. Sonra ; Ada'da sadece bir tane eczane var ve tahmin edebileceğiniz gibi neredeyse hep açık. Nasıl uyduruyorlar. Bir de bu arkadaşlar tur düzenliyor. Katılanlara Allah kolaylık versin....
YALAN 5-
Araba Vapuru araç ücret tarifesi
ODUNLUK - BOZCAADA
01.Şubat 2003 tarihinden itibaren uygulanır.

http://www.tdi.com.tr/odunlukbozcaadaucret.htm
Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürlük.

Bu da resmi yalan. Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürlüğü (ki Ada'nın karayla tek bağlantısını kuran onlar) nereden gemi kaldırdıklarını bilmiyor. Ama acil hastalar için ek sefer gerektiğinde 5(beş)milyar TL nakden talep etmeyi biliyor.
YALAN  6-
Ada'ya ulaşabilmek için salına salına yol alan ve yaklaşık bir saati aşkın bir sürede 6 millik yolu kateden ordudan emekli çıkarma gemilerine binmeniz gerekiyor. Cumartesi, 29.06.2002
http://iq.turk.net/FORUM/yasam/seyahat.nsf/Cevapsirali/

Yazının altında tarih yazılmamış olsa yiyeceğiz ama tarih de açık seçik yazılmış.
YALAN 7-
Bölgenin ada oluşu nedeniyle deniz ürünleri menünün ilk sıralarında yer alıyor.
http://www.gizlicennetler.com/Bozada/Boz03.html

Yorumsuz....
YALAN 8-
Kışın 2bin-2bin500 kişinin kaldığı adada, yaz aylarında nüfus 15bine çıkıyor.
http://www.gizlicennetler.com/Bozada/Boz01.html

Atış serbest.
YALAN 9-
Eski adı Tonedos olan Bozcaada'ya feribotlar Ezine'deki Geyikli Odunluk İskelesinden kalkıyor.
http://www.gezikolik.com/atlas/haber.asp?haberid=57806

Burada iyice karışmış artık iskeleler, "Tonedos"lar
Geri Dön
VE.... BOZCAADA ve UFOLARI !
UFO görmediyseniz dikkatle bakın: Bu Bozcaada UFO'su !
Palavranın ve Palavracanın şahını görüyorsunuz: Hem de iki tane birden!
Palavraya devam; hazır Teksoy gelmiş ayağımıza
Atış serbest !
Teknoloji de yanımızda
Saatler geri geri gidiyormuş, burada o hikaye ediliyor...
1996 yılının Şubat ayı tıpkı diğer kışlar gibi sakin sakin geçerken,
Ada UFO'ların tarifeli seferlerine tanıklık etti: Her akşam saat 21.00 sularında bizi ziyaret etmeye başladılar. Bunu öğrenen neredeyse tüm ulusal kanallar ekiplerini UFO görüntüsü almaya Ada'ya yolladılar. Ve biz meyhanede UFO hikayeleri anlatarak  demlenirken teknik ekipler de meyhanenin hemen dışında konuşlanıp saat 21.00 olmasını ve bir  Ada'lının dışardan "İşte yine geldiler !" diye heyecanla içeri girmesini beklediler. Yandaki "UFO" görüntüsü böyle bir çalışmanın ürünüdür. Diğer fotoğraflar ise Saadettin Teksoy ve ekibinin yaptığı çalışmalar sonucu yanlış hatırlamıyorsam Mayıs ayında, artık havalar güzelleşip bu ilmi çalışmaya turistik de bir anlam katılmasının zamanı geldiğine kanaat getirildiğinde yaratılmıştır. Bu programdaki her türlü görüntü ve bilgi palavradır. Saatler geri gidiyormuş, sular ters akıyormuş, falan filan...
Yanda gördüğünüz UFO görüntülerinden bende de bol miktarda var. Hatta ben bu konuda ustalaşarak UFO'lara çok şık artistik  hareketler yaptırabilmeyi ve ışık oyunlarıyla görüntüyü zenginleştirmeyi bile başardım. Dileyenlere bedeli mukabili gönderebilirim!!! UFO'lara aslında çok şey borçlu olduğumuzu da itiraf etmeliyiz. Bozcaada adı karakışta  tüm ulusal kanalların ana haber bülteninde geçti, Belediye Başkanı, kaymakam gibi resmi şahsiyetlerle canlı bağlantılar yapıldı. En önemlisi, tüm Ada halkı yediden yetmişyediye uzayla ilgilenmeye başladı, o sinir bozucu uzun kış geceleri renklendi. Hatta bir çok kişi  çok önceden gördükleri UFO'ları ve maceralarını anlatmaya başladılar. Önceden anlatmaya çekindiklerini ama artık herkes UFO gördüğünden bu olayın topluma mal oluşundan yararlanarak döküldüklerini itiraf ettiler. Bazı anlatılanlar gerçekten çok etkileyiciydi, özellikle Albay'ın Ligor'la olan hikayesi palavra olamayacak kadar gerçeküstüydü!
Bunlar işin palavra kısmı. Şimdi gerçekleri ifşa ediyorum:
İŞTE GERÇEK: Ben ve birçok Ada'lı gerçekten UFO -yani daha önceden benzerini hiç görmediğimiz, gökte hareket eden bir cisim - gördük. Şu anda da Ada'da yaşamakta olan biri saat 21.00 sularında evde otururken bir cismin şu anda ulu hükümet konağının yapılmakta olduğu tepe civarına indiğini gözlemler ve bu durumu polis ve jandarmaya bildirir. Yerinde yapılan incelemede birşey bulunmaz. Bu olaydan  2 gün sonra yine saat 21.00 civarında (dedik ya tarifeli diye) kapımız deli gibi çalındı. Bir arkadaş-*ki gerçeklik anlayışı biraz farklıdır- "Patron, UFO yine geldi !" diye heyecanla bize bilgi verdi. Maksat hareket olsun diye arabalara atlayıp lojmanların olduğu bölgeye gittik. Bir çok kişi toplanmış ve Göztepe istikametinde asılı gibi duran yoğun sarı bir cismi gözlemliyordu. Bu gerçekti. Asılı gibi hareketsiz duruyordu. Bir direği referans alarak da baktık: hareket sıfırdı.
Yaklaşık 7-8 dakika kadar sonra bu cisim doğrusal olarak aşağıya doğru hareketlendi. Dümdüz ve çok ağır bir şekilde yere doğru geliyordu. Durumu daha iyi gözlemleyebilmek için zira önümüzdeki tepe gözleme engel olacaktı, Göztepe'nin hemen altında bulunan Çayır sapağına doğru arabayla hareket ettik. Göz kontağının kaybolmaması için bize haber getiren heyecanlı arkadaşı orada bıraktık. Çayır sapağına gelince....ohhhooo bütün Ada halkı neredeyse oradaydı.  Bizi hemen uyardılar: Farlarınızı kapatın" diye, UFO farlardan etkileniyormuş! Farları kapattık. Cisim bir süre daha aşağıya doğru doğrusal olarak geldikten sonra yine doğrusal olarak batıya doğru yöneldi. Biz de 2-3 araba farlarımız kapalı olduğu halde (cismi rahatsız etmemek amacıyla!)
UFO'yu takip ettik. Cümleye dikkat edin: UFO'yu takip ettik. Cisim, bizim takip edebileceğimiz bir süratte ve tabi doğrusal olarak hareket ediyordu. Neticede bir adada yaşıyoruz; Ada bitti ve bizim macera da sona erdi.
Derken maceranın bitmediği anlaşıldı:  Olay, televizyoncular tarafından o kadar sulandırıldı ki bizim yukardaki gerçek gözlemimiz de güme gidiyordu. Halkını küçümseyen ve kendilerini büyük alim zanneden bazı "bilimadamlarımız" ada halkını cahillik ve uyanıklıkla suçlamaya kalkıştı. Bizim gördüğümüz şey Venüs gezegeniymiş. Bu yazılar üzerine Kandilli Rasathanesi'nde yetkililerle görüştüm. Biz cahillerin gördüğü şeyin kesinlikle Venüs olmadığını, meteoroloji balonu olmadığını öğrendim. Adalılar uçan daire içindeki uzaylılarla el sallaştığını iddia etmiyordu, sadece tepemizde olup bitene bir anlam vermek istiyorduk. "Alim" bilimadamlarımız bunu açıklamak yerine içinden geldikleri halkı cahillikle ve
uyanıklıkla suçlamayı içlerine sindirebiliyorlardı. "Alim"lerin palavraları emin olun Teksoy palavralarından daha tehlikeli
ve incitici. Dilerim tanrıdan,bu "alim"ler  bir gün UFO
görürler de kimseye açıklayamazlar!

Bu arada bendeki UFO görüntüleri saf venüstür. Ayrıca tepemizde uçuşan şeyler konusunda mantıklı bir sonuca ulaştığımıza da emin olun. Alimlere kalsak  venüs palavrasına kek gibi  inanacaktık. Sonuç ne kadar hazin ki Teksoy ve alimlerimiz Bozcaada'nın yalanları sayfasında buluştular.
SWiSH Movie - as1.swi - www.swishzone.com
ADATURİZM          BOZCAADA           İSLOMANİA      İLETİŞİM
BozcaadaYalanları İsloNedir   Şarap ve Ada   Ada ve Mizah Fotolar    BozcaadaKitaplığı Gelincik Arkeoloji Sürdürülebilir T
Basında Bozcaada Ufoları
Basında Bozcaada Ufoları
Basında Bozcaada Ufoları
BASINDA BOZCAADA UFOLARI
.Aşağıda, o günlerde Anadolu Ajansı'nın tüm ulusal yayın kuruluşlarınca yararlanılan konu ile ilgili yazısını ve dayanamayıp benim Hürriyet Gazetesi, Yalçın Bayer'in yönettiği "Yeter Söz Milletin" köşesinde yayınlanan cevabi yazımı bulacaksınız.
UFO VENÜS ÇIKTI !
BURSA/ÇANAKKALE (A.A) - (Bünyamin Tokmak-Yaşar Türe) İnsanoğlunun bilinmeze olan, kendi tarihi kadar eski tutku ve merakı, UFO'ları yıllardır, değişik aralıklarla gündemin başlıca konuları arasına sokuyor. Bilimsel araştırmaların yanısıra değişik kesimlerden insanların çalışma konusunu oluşturan, İngilizce adıyla "Unidentified Flying Object-tanımlanamayan uçan cisimler" UFO'LAR birkaç gündür Türkiye'nin en ilgi çeken konuları arasında yer alıyor.
Yaklaşık bir haftadır, Bozcaada'da bazı vatandaşların UFO gördüklerine ilişkin iddialrı, A.A Bozcaada muhabiri Yurdakul Tuna'nın görüntülerini izleyerek değerlendiren bilim adamları, görüntülerdeki parlak işık saçan cismin Venüs gezegeni olduğu görüşünde birleştiler.
Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Gözlemevi Müdürü Prof.Dr. Osman Demircan ve aynı bölümden bilim adamları, görüntüleri izledikten sonra A.A muhabirine yaptıkları açıklamada, UFO olduğu iddia edilen parlak cismin hareketinin sözkonusu olmadığını bildirdiler.
Prof.Dr.Demircan,"Parlak cismin Venüs gezegeni olduğu çok kesin. Herhangi bir astronom bu görüntüleri birkaç saniye izlese, bu parlak ışık saçan cismin Venüs olduğunu anlar." dedi.
Venüs gezegeninin Dünya'dan görünebilirlik konumunun bugünlerde "çok iyi" olduğunu anlatan Prof.Dr.Demircan şu bilgileri verdi:
"Bugünlerde Venüs çok parlak...Venüs gezegeni 1 aydır çok parlak. Astronomide kullanılan parlaklık birimine göre eksi 4 kadir. Bugünlerde, gökyüzünde Venüs'ten daha parlak başka bir gök cismi yok. Venüs Güneş battıktan sonra batı ufkunda görünüyor ve iki saat içinde kayboluyor. Venüs gezegeni büyüklük ve yarıçap olarak dünyaya çok benziyor. Dünyaya yakın geçerken çok parlak görünüyor. Öyle parlak ki, yaz gecelerinde dışarıya çıkılsa, gölge düşürecek durumda. Hatta, hava açıkken geceleyin Venüs ışığında kitap bile okunabilir. Parlak durumdaki Venüs'ü bulutların hareketli olduğu bir havada görenler UFO gördüğünü sanıyor.
HANGİ CİSİMLER UFO ZANNEDİLİYOR?
Prof.Dr.Demircan, yalnız Venüs gezegeninin değil, değişik cisimlerin de zaman zaman UFO'ya benzetildiğini anımsatarak, meteoroloji balonu, ışık yansıtan bulutlar, kuş sürüsü, uydu parçası ve maket uçakları, bu cisimlere örnek gösterdi. Prof.Dr.Demircan, "Bu cisimleri inceleyen bilim adamları, bunların ne olduğunu kısa sürede ortaya çıkarabiliyor." diye konuştu.
Bugüne kadar, UFO gördüğünü iddia edenlerin eğitim düzeylerinin düşük olduğuna da dikkati çeken Prof.Dr.Demircan"Uzayda çelştli ülkelere ait 5bin civarında yapay uydu ve uzay aracı var. Bunlar sürekli deney ve gözlem yapıyor. UFO olsa önce onlar belirler, sonra astronomlar görür. Zira, gece boyunca gözlem yapılıyor." dedi. ........................................
"YETER SÖZ MİLLETİN"
Bir bilimadamının amatör kamerayla çekilmiş, ne olduğu belirsiz bir ışık kümesi görüntüsünden yola çıkarak, bilim adına alelacele fetva vermesi, ve görgü tanığı yüzlerce Bozcaadalının cahil olduğuna karar vermesi, bilimsellikten vazgeçtik saygı sınırlarını zorlayan bir davranış bozukluğudur.
"Bu günlerde Venüs çok parlak" diyor Sn.Prof.Dr.Demircan, "kitap bile okunabilir". Ama bazı bilimadamlarımızın bilimsel anlayışlarının böylesine karanlıkta kalmış ve bilimsel yöntemden uzaklaşmış olması çok acı.
Bozcaada'da UÇAN cisim ilk olarak 26 Şubat'ta, daha sonra 1 Mart'ta saat 19.30 - 21.40 arasında gözlendi. Sayın bilimadamımızın ifadesinin aksine cisim parlak değildi.  7-8 yıldız büyüklüğünde, yoğun sarıydı. 10-15 dakika kadar yere yıldızlardan tartışılmayacak kadar yakın, hareketsiz, asılı kalabiliyor, sonra değişik yönlerde ve aşağıya yukarıya hareketlenebiliyordu. Sessizdi, arabalarla 10 dakika izlenebilecek bir süratle uçabiliyordu. Daha da izlenebilirdi, Ada bitti. Bu ve önceki gözleme ait hiçbir görüntü kaydedilmemiştir. Sayın Demircan'ı yanıltan, gözlemlerin akabinde Bozcaada'yı istila eden TV ekiplerinin her gece 19.30 - 22.00 arasında "tarifeli UFO seferlerini " görüntülemesi olmuştur. Görüntülenen, parlak, çok yüksekte, sabit bir cisimdir, yukarıdaki olayla hiçbir benzerliği yoktur.
Venüs hala Bozcaada semalarında ve çok parlak. Sayın Demircan'ı Bozcaada'ya parlak Venüs ışığında, bilimsel yöntem kitapları okumaya davet ediyoruz. Kitap getirmesine de gerek yok, Ada'da bu kitapları sağlayacak kütüphanelerimiz düşündüğünün aksine mevcuttur.
Melih Güney
Yazı böyle devam ediyor, dünyadan Ufo gözlemleri ile ilgili bilgiler veriliyor.
Aşağıda ise bizi cahillikle suçlayan bu yazıya karşı Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanmış cevabi yazımı bulacaksınız.
AŞAĞIDAKİ YAZILAR, SİTELER, YALANLAR TARİHİN DERİNLİKLERİNDE YERLERİNİ ALDILAR. AMA BİLİYORSUNUZ HAYATTA BOŞLUĞA YER YOK.
HIZLA YENİLERİ BİRİKİYOR.
YAKINDA O YALANLAR DA BURADA OLACAK....