SWiSH Movie - uzumkale.swi - www.swishzone.com
ADATURİZM
BOZCAADA
ISLOMANIA
İLETİŞİM
Ulaşım
Konaklama
Yiyecek/İçecek
Tarihçe
HavaDurumu
Haritalar
SWiSH Movie - arif.swi - www.swishzone.com
Bozcaada sayfalarında Ada ile ilgili temel bilgilere ulaşacaksınız. Amacımız Bozcaada 'ya gelmeden önce nasıl bir yerde tatil geçireceğinizi ve nasıl geleceğinizi size aktarabilmek.
Bozcaada ile ilgili ayrıntılar için ise ISLOMANIA sayfalarında dolaşmanız gerekecek.
İyi keşifler, kolay gelsin !
SWiSH Movie - as1.swi - www.swishzone.com
SWiSH Movie - gonul2.swi - www.swishzone.com
Bozcaada'nın simgelerinden: YAKAR KAPTAN
Bozcaada'nın simgelerinden:
YAKAR KAPTAN
Ekşi Sözlükte Bozcaada-Tenedos
Ekşi Sözlük'te Bozcaada-Tenedos
SWiSH Movie - adagelincikurun1.swi - www.swishzone.com
Content copyright protected by Copyscape website plagiarism search
Kuzeyege'de Büyülü Bir Ada: BOZCAADA

Ada'da yaşamak kolay değildir. Tatil yapmak da. Yirmibeş dakika uzaklıktaki anakaradan Ada'ya yaklaşırken feribotta insana "Keşke tatil tercihimi başka bir yer lehine yapsaydım." diye düşündürür.
Çünkü ilk görünen Ada'nın adını aldığı kel ve boz tepelerdir. İstanbul'dan yaklaşık 400km uzaklıktaki Ada'ya ayak bastıktan ve yaklaşık 2000 kişinin yaşadığı merkezi (
başka bir yerleşim yeri yoktur) şöyle bir dolaştıktan sonra, (çok detaylı dolaşsanız da 45 dakikanızı alır) olumsuz olan ilk izleniminiz pekişir; hele bir de profesyonel anlamda restaurant, otel hizmeti bekleyenlerdenseniz, geri kalkacak ilk feribotu sormaya başlarsınız.
Oysa Ada, genç ve nazlı bir kız gibi saklar kendini. Onu anlamanızı, sevmenizi bekler, herşeyini bir çırpıda dökmez önünüze. Çaba, emek bekler. Alıştığınız çok yıldızlı bir tatil köyü değildir O.
Servisini yadırgadığınız garsonla bir çift laf etmenizi, dünyanın en temiz denizinde yüzmenizi, dalmanızı, göz alabildiğine uzanan bağlarının içinde bisiklete binmenizi, "Bu koy benim!" diye seçebileceğiniz onlarca bomboş koydan birini sahiplenmenizi, ister kıyıdan, ister hoşsohbet bir balıkçının teknesiyle tutacağınız balıklarıyla tanışmanızı, kuzey rüzgarı ile güney rüzgarı arasındaki farkı öğrenmenizi, bağbozumu yaşamanızı,  kalamarının, balıklarının, şarabının lezzetine varmanızı, pazar sabahı eşsiz kilisesinde veya 1700'lerden kalma tarihi camiini ziyaretinizi bekler.
İlk feribotla dönmeyip de kalmayı göze almışsanız, bir de bakmışınız Ada sizi yavaş yavaş kollarının arasına almaya başlamış, bir de bakmışsınız kendi kentinizde tanıdığınız kadar bakkal, garson, otelci,balıkçı banka ve posta memurunu adıyla tanıyorsunuz. İşte o zaman hapı yuttunuz ! İlk olarak hemen karşı kıyıdaki Troya antik kentini gezi planından çıkarırsınız. Sonra 40km uzaklıktaki Assos - Behramkale'yi. Sonra...
Amaç; bir gün, bir saat, bir an daha fazla Ada'da kalmaktır. Çünkü Ada'da tatil yapılmaz, yaşanır...
Siz kolay tatil peşinde olanlar: Hemen bir turizm acentasına ! Size uygun bir tatil programı hazır halde sizi bekliyor. Siz yaşamı bir macera olarak algılayanlar: Buyurun Bozcaada'ya
Bozcaada'da hangi ay, ne yapılır ???
SOHBET İÇİN TIK...
Bozcaada Yerel Tarih Müzesi
Wikipedia'da Bozcaada (Tr)
Bozcaada in Wikipedia (Eng.)
BLOGLARDA
BOZCAADA